Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Lilium

Psycholog dziecięcy jest osobą, do której powinni zwrócić się rodzice zauważający nietypowe sygnały w zachowaniu swojego dziecka. Jest to specjalista z ukierunkowanym wykształceniem, który pomoże uporać się zdanym problemem angażując w proces terapii rodziców czy osoby z najbliższego otoczenia dziecka.

Kiedy warto pójść z dzieckiem do psychologa dziecięcego?

  1. Gdy zauważamy nieprawidłowości w rozwoju dziecka
  2. Gdy pojawia się niepokojąca zmiana w zachowaniu dziecka
  3. Gdy nie radzimy sobie z jakimś problemem od dłuższego czasu
  4. Gdy pojawia się trudna sytuacja życiowa

Każda sytuacja, w której obserwujemy jakiekolwiek nieprawidłowości w zachowaniu bądź też rozwoju dziecka powinna wzbudzić zaniepokojenie u rodziców czy też wychowawców oraz nauczycieli, takich placówek jak przedszkola czy szkoły. Nierzadko ciężko wskazać konkretne objawy, które powiedzą nam, że powinniśmy zwrócić się z dzieckiem o pomoc do psychologa. Należy jednak szczególnie zwracać uwagę na okoliczności, gdy nasze dziecko jest np. nadaktywne, agresywne bądź z kolei bardzo wycofane czy zamknięte w sobie.

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa dziecięcego?

Warto wiedzieć, że na pierwszą wizytę z psychologiem nie trzeba przychodzić z dzieckiem. Każdy rodzic zaniepokojony zachowaniem swojego dziecka może na takie spotkanie udać się sam,przedstawiając najpierw terapeucie dany problem. Istotne jest, aby na takie pierwsze spotkanie zabrać ze sobą wszystkie istotne dokumenty oraz książeczkę zdrowia dziecka. Można też przygotować sobie notatki czy pytania, które chce się zadać psychologowi. Warszawa Ursynów jest miejscem w którym znajduje się siedziba przychodni i to tam obywają się wszystkie wizyty.