Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Lilium

W Poradni Lilium prowadzimy psychoterapię dla dorosłych, dzieci i rodziny oraz dla młodzieży.

Psychoterapia to sposób leczenia, który ma na celu przyniesienie ulgi w psychicznym (a czasem także fizycznym) cierpieniu. Jest to proces, którego zadaniem jest dokonanie u pacjenta zmiany sposobu myślenia, przeżywania czy zachowania, który wywołuje cierpienie. Rozmowa z psychologiem różni się od rozmowy z przyjacielem. Psycholog posiada profesjonalną wiedzę, która pozwala mu rozumieć problem pacjenta i adekwatnie do tego problemu stosować określone techniki i interwencje.

Psychoterapia dla dorosłych i młodzieży opiera się głównie na zbudowaniu z pacjentem bliskiej relacji opartej na zaufaniu, rozmowach i przepracowaniu jego problemów w celu zmiany sposobu myślenia, postrzegania rzeczywistości i zachowania.

Psychoterapia dla młodzieży i dzieci skierowana jest do osób, które przejawiają problemy wychowawcze, doświadczają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu prawidłowych relacji z rówieśnikami, czują się samotne, nieakceptowane, mają problemy w szkole. Ten rodzaj psychoterapii adresowany jest także do osób młodych doświadczających przewlekłego stresu, nadmiernego lęku, ataków paniki, zaburzeń zachowania i emocji, problemów związanych z prawidłowym odżywianiem i utrzymywaniem właściwej masy ciała.

W Lilium pracujemy w nurcie Psychoterapii systemowej

Terapia systemowa wychodzi z założenia, że problemy człowieka nie są wyabstrahowane, ale współzależą od środowiska i ludzi, z którymi pozostaje w kontakcie. Dlatego, aby uzdrowić jedną osobę, trzeba najpierw naprawić cały system. Ten nurt pracy terapeutycznej bardzo dobrze sprawdza się przy problemach wychowawczych.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jak długo może być przeprowadzana psychoterapia dla dorosłych oraz młodzieży?

  Każdy pacjent potrzebuje indywidualnego podejścia, również związanego z czasem trwania terapii. Nasza psychoterapia trwa dokładnie tyle, ile sam klient potrzebuje. Psycholog dla młodzieży i dorosłych za swój priorytet uważa pozytywne zmiany w trakcie jej trwania, dlatego ilość sesji jest odpowiednio przez nas dostosowywana.

 2. Ile kosztuje konsultacja psychologiczna w Centrum Pomocy Psychologicznej Lilium?

  Aktualne ceny usług, które oferuje Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Lilium znajdują się na jej stronie internetowej w zakładce "Cennik". Mogą tam Państwo znaleźć również koszt konsultacji psychologicznej.

 3. W jakich godzinach odbywa się psychoterapia dla młodzieży i dorosłych?

  Psychoterapia dla młodzieży i dorosłych odbywa się w standardowych godzinach pracy poradni.

 4. Jak często może być przeprowadzana psychoterapia?

  Częstotliwość spotkań z reguły obejmuje jedną lub dwie wizyty w tygodniu.

 5. Jakie są różnice pomiędzy psychologiem, psychiatrą a psychoterapeutą?
  • Psycholog - absolwent kierunku studiów psychologicznych, który zajmuje się między innymi diagnozą psychologiczną, wsparciem, specjalistycznym opiniowaniem i konsultacjami. Oferuje pomoc doraźną pomagającą w zdobyciu świadomości o sobie samym. Umożliwia ona zdobycie wiedzy o tym jak postępować w danej sytuacji.

  • Psychiatra - osoba, która ukończyła studia medyczne ze specjalizacją w psychiatrii dorosłych lub dzieci i młodzieży. Potrafi diagnozować choroby psychiczne i zaburzenia oraz stosuje leczenie farmakologiczne. W niektórych sytuacjach jest ono niezbędne do prawidłowego utrzymania zdrowia i funkcjonalności pacjenta.

  • Psychoterapeuta - najczęściej jest to osoba, która ukończyła psychologię lub medycynę i jest uprawniona do prowadzenia psychoterapii. Posiada certyfikat lub ukończone co najmniej 4 letnie szkolenie. Psychoterapeuta wykształcony jest do przygotowywania leczenia i profilaktyki zaburzeń psychicznych specyficznymi metodami i technikami.

 6. Mam pytania dotyczące, oferty, jak można skontaktowac się z Centrum Pomocy Psychologicznej Lilium?

  Z Centrum Pomocy Psychologicznej Lilium mogą Państwo kontaktować się na kilka sposobów. Poprzez maila: kontakt@poradnia-lilium.pl, pod numerem telefonu +48 511 410 971 lub przy pomocy wizyty pod adresem ul. Dereniowa 52/54, 02-776 Warszawa, Ursynów. Dane te mogą Państwo znaleźć w dolnej sekcji naszego portalu.